Kontakt s exotickým vtáctvom

Mali sme tú česť, že nás dňa 7.3.2024 navštívila spoločnosť Arakovo.

Kto je Arakovo?

"Dovoľte, aby sme sa Vám v krátkosti predstavili. Sme spoločnosť ARAKOVO a sme najväčšia kontaktná ZOO s exotickým vtáctvom na Slovensku a aj v celej Európe.

Špecializujeme sa na Ary, Kakadu a absolútnu raritu – Zobákorožce. Aktuálne chováme viac ako 70 exemplárov.

Naša činnosť vychádza z osobnej záľuby a vášne pre exotické vtáctvo, ktorú sme sa rozhodli priniesť aj pre širokú verejnosť. Práve preto sme zriadili kontaktnú ZOO, kde môže prísť ktokoľvek a osobne zažiť toto nádherné vtáctvo. Sme absolútne jedineční v tom čo robíme – sprostredkovávame ľuďom nezabudnuteľný zážitok tým, že si môžu papagáje osobne pohladkať, nakŕmiť, dať na ramená, zobrať do náručia, hrať sa s nimi a zabávať, spraviť si krásne fotografie a videá. 

Vzhľadom k obrovskému záujmu o tento projekt zo strany verejnosti sme sa preto rozhodli rozšíriť našu ponuku služieb a sprostredkovať tento neuveriteľný a nezabudnuteľný zážitok každému."

Na čo sa špecializujú?

"V rámci našej činnosti sme sa rozhodli vytvoriť aj vzdelávací program pre deti a mládež. Jedná sa o program environmentálnej výchovy, ktorý spočíva v odbornej prednáške o druhoch a živote exotického vtáctva spojenej s praktickým kontaktom s exotickým vtáctvom. Deti, mládež, študenti takto získajú neoceniteľné poznatky a skúsenosti zo života exotického vtáctva, ktoré je na Slovensku možné spoznať len okrajovo."